DMCA Politikası

Dijital Binyıl Telif Hakkı Yasası Politikası

Başkalarının bizim haklarımıza saygı duymasını beklediğimiz gibi, başkalarının fikri mülkiyet haklarına da saygı duyuyoruz. Dijital Binyıl Telif Hakkı Yasası, Başlık 17, Amerika Birleşik Devletleri Yasası, Bölüm 512(c) uyarınca, bir telif hakkı sahibi veya temsilcisi, aşağıda listelenen DMCA Temsilcimiz aracılığıyla bize bir yayından kaldırma bildirimi gönderebilir.

Bir internet servis sağlayıcısı olarak, DMCA’nın “güvenli liman” hükümleri uyarınca söz konusu ihlal iddialarından muafiyet talep etme hakkına sahibiz. Bize iyi niyetli bir ihlal iddiasında bulunmak için, aşağıdaki bilgileri içeren bir bildirimde bulunmanız gerekir:

İhlal Bildirimi – İddia

Telif hakkı sahibinin (veya sahibi adına hareket etmeye yetkili birinin) fiziksel veya elektronik imzası;
İhlal edildiği iddia edilen telif hakkı alınmış çalışmanın tanımı;
Kaldırılacak hak ihlalinde bulunan materyalin tanımı ve hizmet sağlayıcının materyali bulmasına izin vermek için makul ölçüde yeterli bilgi. [Hatalı olduğu iddia edilen çalışmayı belirlememize yardımcı olması için lütfen söz konusu sayfanın URL’sini gönderin];
Hizmet sağlayıcının adınız, fiziksel adresiniz, e-posta adresiniz, telefon numaranız ve faks numaranız dahil olmak üzere şikayet eden tarafla iletişim kurmasına izin vermek için makul ölçüde yeterli bilgi;
Şikayette bulunan tarafın, materyalin kullanımının telif hakkı temsilcisi tarafından yetkisiz olduğuna iyi niyetle inandığına dair bir beyan; ve
Bildirimdeki bilgilerin doğru olduğuna ve yalan yere yemin etme cezasına tabi olarak, şikayet eden tarafın telif hakkı sahibi adına hareket etmeye yetkili olduğuna dair bir beyan.
Başlık 17 USC §512(f), 17 USC §512(c)(3) uyarınca bir ihlal bildiriminde belirli bilgileri bilerek ve maddi olarak yanlış beyan eden kişilere karşı, masraflar ve avukat ücretleri dahil olmak üzere hukuki zarar cezaları sağlar.

Tüm yayından kaldırma bildirimlerini İletişim sayfamız aracılığıyla gönderin. Lütfen hemen ilgilenilmesi için e-posta ile gönderin.

Aldığımız herhangi bir telif hakkı ihlali iddiasındaki kimliği ve bilgileri, hak ihlalinde bulunduğu iddia edilen kişiyle paylaşabileceğimizi lütfen unutmayın. Bir hak talebinde bulunurken, kimliğinizin ve iddianızın hak ihlalinde bulunduğu iddia edilen kişiye iletilebileceğini kabul ve beyan edersiniz.